Єдине в Україні відділення з можливістю стаціонарного перебування: в Охматдиті лікують дітей з хронічною хворобою нирок всіх видів та ступеней важкості


Жовтень 13 / 2023

Відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій зі стаціонаром денного перебування в НДСЛ «Охматдит» – це відділення, де лікують пацієнтів з хронічною хворобою нирок у стадіях, що потребують проведення переддіалізної підготовки або замісної ниркової терапії. Воно єдине в Україні, яке надає можливість стаціонарного лікування дітям.

Загалом відділення складається з 25 ліжко-місць для перебування пацієнтів від 0 до 18 років з різних регіонів нашої країни.

Відділення спеціалізується на наданні ефективної медичної допомоги дітям з усіма видами хронічних хвороб нирок та різного ступеню важкості. Тут лікарі опікуються кожною дитиною, яка потребує переддіалізної підготовки або замісної терапії нирок:

  • обирають індивідуальний метод діалізної терапії (гемодіаліз, перитонеальний діаліз);
  • проводять переддіалізну підготовку (судинні анастомози, імплантація перитонеального катетера в черевну порожнину);
  • лікують методом програмного діалізу;
  • готують до проведення трансплантації нирок;
  • спостерігають у ранній післяопераційний період та в подальшому житті після проведення трансплантації.

Діалізна терапія потребує постійної прив‘язки до необхідного апарату. Дитина повинна проходити процедуру тричі на тиждень. На жаль, у багатьох областях України не надають такого виду допомоги дітям або ж є лише амбулаторне лікування. У нашій лікарні пацієнти можуть перебувати на постійній основі – тобто ми забезпечуємо стаціонарну терапію.

Так як діти ростуть та розвиваються, вони потребують більшого догляду та ретельного спостереження. Тому в Охматдиті програма діалізної терапії підбирається індивідуально для кожного пацієнта, аби він почувався комфортно та міг навчатися й жити, як інші. Окрім цього, працівники медичного закладу не тільки забезпечують лікування, але й повсякденне життя хлопчиків та дівчат: організовують освітній процес, влаштовують розважальні заходи тощо.

«Ми відрізняємося від інших відділень тим, що ніколи не опускаємо руки перед труднощами. Опікуємося дітками з найважчими випадками захворювань, ні від кого не відмовляємось. Найважчі клінічні випадки ми розбираємо всією командою відділення. Так як багато дітей живе тут роками, ми встигли стати з ними однією великою сім’єю», – розповідає Ольга Бабічева, завідувачка відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій зі стаціонаром денного перебування.

У відділенні працюють висококваліфіковані фахівці, серед яких лікарка-анестезіолог, лікар-нефролог, 2 педіатри, трансплант-координатор, медсестри, вихователька. Вони активно співпрацюють з мультидисциплінарною командою лікарні «Охматдит». Також з дітками постійно займаються психологи.

Дякуємо нашим спеціалістам за важку та наполегливу роботу! А всім пацієнтам бажаємо якнайшвидшого одужання.