Застосування та розвиток технології ЕКМО: досвід Охматдиту


Січень 8 / 2024

Екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО) — процедура тимчасового заміщення дихальної або серцевої функції, що дає час на відновлення відповідних органів у пацієнтів, у яких неможливо стабілізувати стан звичайними способами, як то ліки для підтримки серця або апарат ШВЛ.

«У дітей найчастіше застосовується при патології дихальної системи, яка може бути як вроджена, для хірургії вроджених вад, або при важких формах пневмонії. І ми вже використовували ЕКМО в таких випадках. Також ми маємо досвід транспортування пацієнтів на апараті ЕКМО з інших областей. А нещодавно наша команда використала дану методику при одномоментній операції на серці та пересадці печінки 9-місячній дівчинці», – зазначив Андрій Висоцький, один з найдосвідченіших спеціалістів з використання ЕКМО в Україні, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками ЕКМО.

В Охматдиті вже декілька років спеціалісти успішно застосовують технологію ЕКМО для порятунку дітей, які раніше б не мали шансів. До сьогодні, в критичних випадках, нашим лікарям доводилось позичати такий апарат у колег в інших лікарнях, бо наша лікарня не мала свого. Але тепер, завдяки благодійникам The Eneida Foundation Марині та Джеймсу Харт, компанії Hillmont Partners та Андрію Нижному, які подарували нам його в повній комплектації, ми нарешті маємо свій апарат ЕКМО, який дозволяє тимчасово заміщати втрачені функції легень або одночасно легень і серця у дітей.

Даний апарат в руках досвідченої команди, в правильному місці, може рятувати людей у важких ситуаціях, коли для них немає альтернативних шансів без нього. В нашому випадку, маючи навчений колектив, інфраструктуру та забезпечення, які є в Охматдиті, це є одним з найкращих місць для реалізації його потенціалу. Наші спеціалісти безперервно навчаються в Україні та закордоном, щоб вдосконалювати навички. Нещодавно група лікарів проходила стажування в Каролінській університетській лікарні у Швеції, звідки повернулись з новими знаннями і досвідом для імплементації їх в НДСЛ «Охматдит».

Ми дякуємо кожному, хто підтримує нашу лікарню та допомагає розвиватися і впроваджувати нові технології для порятунку життя, навіть під час повномасштабної війни в нашій країні.