Зберегти здоров’я дітей під час війни


Травень 5 / 2022

Лікарі Охматдиту роблять виїзні консультації пацієнтів у регіони, які перебували під російською окупацією.

Лікарі Охматдиту роблять виїзні консультації пацієнтів у регіони, які перебували під російською окупацією

Спеціалісти Консультативно-діагностичної поліклініки НДСЛ «Охматдит» разом з психологами лікарні провели на цьому тижні вже 2 консультативні виїзди у села на Київщині, які знаходилися під російською окупацією. Медичну допомогу отримали діти та підлітки у селах Синяк і Бабинці Бучанського району. Ці території були окуповані впродовж 3 та 4 тижнів.

Дітей проконсультували за 12 напрямками. У приміщеннях місцевих навчальних закладах організували кабінети для прийому хворих. Педіатри, ортопеди, хірурги, урологи, гінекологи, психологи, кардіологи, ендокринологи, неврологи, гастроентерологи, алергологи, окулісти, ЛОР-спеціалісти, стоматологи провели консультації дітям. Також пацієнтам робили ЕКГ- та УЗД-моніторинги, працювала і виїзна лабораторія.

За цей тиждень поглиблений медичний огляд на виїздах проведено 138 дітям. Пацієнтам будо проведено лабораторні та функціональні дослідження. Також медичну допомогу отримали 2 дорослих. На виїзді було проведено 2 гінекологічні малоінвазивні втручання, ще понад 10 пацієнтів скеровано до стаціонару на проведення планового оперативного лікування, а понад 60 дітей — на дообстеження в умовах поліклініки та лікарні.

Місцеві мешканці розповідають, що знаходилися місяць під окупацією. До деяких у будинки заходили російські солдати, люди змушені були жити в підвалах. У багатьох закінчувалися продукти, сім’ї недоїдали. Селяни з села Бабинці говорять, що у них на три найближчі села працює лише одна лікарка. Вона приймає і дітей, і дорослих, тож люди потребують консультації різнопрофільної команди лікарів.

Спеціалісти поліклініки Охматдиту продовжують працювати на виїздах. На цьому тижні вони проведуть консультативні прийоми в селі Миронівка, куди прибуло багато біженців. Незабаром консультації будуть організовані у Прилуках Чернігівської області. Наші лікарі продовжують боронити медичний фронт та зберігати здоров’я маленьких українців.