14 трансплантація нирки в Охматдиті


Грудень 3 / 2021

Шістнадцятирічна Софія з Чернігівщини два останніх роки прожила в Охматдиті. Дівчина має складне генетичне захворювання, на тлі якого в неї відмовили нирки. З 14 років вона потребувала постійного гемодіалізу. Процедуру проводили три рази на тиждень, тривала вона по чотири години. Весь цей час дівчина перебувала у стаціонарі відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій, чекаючи на рятівну пересадку нирки.

Шанс на нове життя Софії подарував 32-річний чоловік з Волині, який помер через інсульт. Його родина дала згоду на трансплантацію органів. Так смерть однієї людини подарувала життя чотирьом іншим. Дві нирки та печінку пересадили трьом дітям, а серце померлого врятувало життя 49-річному багатодітному батьку. Операція з пересадки нирки в Охматдиті тривала трохи більше ніж годину. Хірург-трансплантолог Oleg Godik розповів, що нирка у дівчини запрацювала під час операції. Тож медики дають Софії позитивні прогнози та роблять усе, аби реабілітація та відновлення дівчини минули якнайлегше.

Мама дівчинки Наталя не стримуючи сліз дякує родині донора. «Мій старший син не дочекався трансплантації нирки. Він помер 10 років тому. Я досі не вірю, що моя донька має шанс на здорове життя. Ми два роки жили в Охматдиті, чекали на трансплантацію. Також стояли в черзі на операцію в Білорусі. Я щаслива, що тепер дітям можуть рятувати життя в Україні»,— розповіла Наталя.

Після прийняття необхідних змін до законодавства, трансплантації від неродинних донорів стали реальністю. Проводять їх за державний кошт в рамках пілотного проекту. В Україні працює лише 2 відділення для дітей на гемодіалізі, і обидва — переповнені. В Охматдиті першу нирку пересадили у березні цього року. Тепер у маленьких пацієнтів з’явилася надія. За 9 місяців наші лікарі зробили 14 пересадок: 5 від родинних і 9 від посмертних донорів. Лікарі не збираються зупинятися та планують розвивати цей напрямок у лікарні й надалі.

Світла пам‘ять донору, шана та глибокі співчуття його родині, які ухвалили рішення про допомогу в момент своєї втрати та подарували шанс на життя 4 людям.

Дякуємо мультидисциплінарній команді Охматдиту, дитячим хірургам, дитячому хірургу Олегу Годіку та його команді трансплантологів, анестезіологам на чолі Сергієм Водяницьким, анестезистам, лікарям відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій, завідувачка — Ольга Бабичева, лікарям відділення ургентної хірургії, лікарям-лаборантам, операційним медсестрам, трансплант-координаторам, адміністрації лікарні та всім, хто дотичний до напрямку трансплантології в Охматдиті. Спільна робота усіх спеціалістів лікарні дарує дітям здорове та повноцінне життя.