50 трансплантацій кісткового мозку зробили за 2021 рік в Охматдиті


Грудень 2 / 2021

За 11 місяців цього року в лікарні провели півсотні трансплантацій кісткового мозку дітям. Це майже у два рази більше, ніж у 2020 році. Тоді мультидисциплінарна команда Охматдиту зробила 26 трансплантацій.

Охматдит — єдина лікарня України, де проводять всі типи алогенної трансплантації кісткового мозку. За два роки у відділенні ТКМ було проведено 17 трансплантацій від неродинних донорів. 13 з них — у 2021 році. На наступному тижні наші лікарі проведуть ще одну неродинну трансплантацію. Донорів для наших пацієнтів знаходили в Німеччині, Туреччині, Данії, Польщі, завдяки Український реєстр донорів кісткового мозку.

Щороку в Україні алогенної трансплантації кісткового мозку потребують близько 100-150 дітей. З них 60-70% не мають сумісного родинного донора. Раніше цих діток відправляли закордон. Тепер пацієнтам можна допомогти в Україні.

Зараз відділення ТКМ Охматдиту може забезпечити 70% усіх національних потреб дитячого населення. Для порівняння, 6 дорослих центрів ТКМ в Україні разом зробили 6 алогенних трансплантацій, тоді як Охматдит — 39. Наші лікарі активно діляться знаннями з колегами з регіонів, проводять стажування для молодих спеціалістів, за підтримки Українська Асоціація Дитячої Онкології/Гематології в межах #українська_школа_трансплантації їздять навчатися до найкращих клінік світу, аби досягти в Україні трансплантаційної незалежності

32 мільйони людей у світі зареєстровані як потенційні донори кісткового мозку. Український реєстр зараз налічує лише 6 тисяч потенційних донорів. Втім врятувати чиєсь життя може кожен з нас. 5% стовбурових гемопоетичних клітин дають пацієнту шанс на здорове життя. У донора ж вони відновлюються за два тижні. Зазвичай процедура здачі клітин майже нічим не відрізняється від здачі крові. Стати потенційним донором можна за посиланням: https://ubmdr.org/Home/RegisterDonor .

Якщо ваші стовбурові клітини підійдуть людині з онкологічним захворюванням, ви врятуєте життя.

Дякуємо усім причетним до розбудови трансплантаційного напрямку в Україні. Попереду ще багато роботи, але ми на правильному шляху.