6-річний хлопчик пів року жив з канцелярською кнопкою в легенях: у воєнний час лікарі Охматдиту успішно видалили стороннє тіло


Березень 20 / 2022

Під час війни спеціалісти Охматдиту приймають не тільки поранених. Наша лікарня продовжує надавати медичну допомогу усім, хто цього потребує. Щодня в найбільшій дитячі лікарні України проводять ургентні та ургентно-планові операції різних профілів. Бо під час війни хвороб не меншає.

Так на цьому тижні спеціалісти Охматдиту провели операцію 6-річному хлопчику, який випадково вдихнув канцелярську кнопку ще у червні 2021 року. Із симптомами кашлю родина звернулася до однієї з місцевих лікарень Полтавської області. Там дитині довго не могли поставити правильний діагноз. Зробити це змогли запізно, коли кнопку вже не можна будо дістати ендоскопічно. Родину направили до Охматдиту.

«Через те, що стороннє тіло було в легенях дуже довго, воно обросло рубцевою тканиною та зафіксувалося. Тому було неможливо видалити кнопку без хірургічного втручання»,— ділиться дитячий хірург Охматдиту, професор Євген Олегович Руденко.

Лікар розповідає, хлопчик міг втратити легеню. Частина бронхів не вентилювалася, мокрота не виділялася. Легеня поступово руйнувалася. Аби врятувати легеню та зберегти здоров’я хлопчику, команда спеціалістів Охматдиту провела хірургічне втручання. Операція пройшла успішно, легеню вдалося зберегти.

Зараз у нашій лікарні цілодобово знаходяться спеціалісти різних профілів, які готові надавати медичну допомогу усім, хто цього потребує.