Пренатальна діагностика вроджених вад розвитку: досвід Охматдиту


Жовтень 10 / 2021

За даними МОЗ України, щорічно близько 10 тисяч дітей в Україні народжується з вродженою патологією. Нерідко її виявляють занадто пізно, що призводить до дитячої смертності та інвалідності. Тоді як багатьох дітей із вродженими вадами можна врятувати, якщо вести спостереження за вагітними і своєчасно надавати лікування.

В Охматдиті зараз запроваджується масштабна програма допологової діагностики вроджених вад розвитку та надання високоспеціалізованої допомоги новонародженим.«Сьогодні в нас є можливість поставити точний допологовий діагноз, є висококваліфіковані спеціалісти, зокрема неонатальні хірурги, які можуть рятувати дітей навіть із дуже складними вродженими вадами», — каже генеральний директор Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», доктор медичних наук – Володимир Жовнір.

Вже створено перинатальний консиліум, до складу якого входять провідні лікарі — акушери-гінекологи, генетики, спеціалісти з УЗД, дитячі хірурги. За необхідності запрошуємо також інших спеціалістів. Вони розбирають випадки патологій плоду і пропонують оптимальні шляхи надання допомоги мамам та новонародженим. Охматдит бере на себе супровід вагітної від моменту постановки діагнозу до виписки зі стаціонару. Співпрацюємо з Київським перинатальним центром, пологовим будинком № 5 та 7. Після пологів породіллю з немовлям одразу доставляють в «Охматдит» для лікування.«Ми завжди боремося за життя…

Буває, приходить вагітна, яку налякали, що немає жодних шансів на виживання дитини, і навіть не направляють на консультацію до дитячого хірурга. На консиліумі ми розглядали такий випадок. Заспокоїли маму, пояснили, що з таким діагнозом — діафрагмальна грижа — 80 відсотків діток виживають. Вона народила, ми прооперували. Минулого тижня приходила на черговий огляд — дитина здорова», — розповідає голова консиліуму перинатальної діагностики НДСЛ «Охматдит», професор Євген Руденко.

Більше деталей у статті Дзеркало тижня.