Дві пересадки нирок дітям Охматдиту!


Липень 18 / 2021

Двоє 9-річних пацієнтів Охматдиту вважатимуть цей день другим днем народження. Хлопчик та дівчинка жили в лікарні, бо їх нирки відмовили. Діти декілька років були прив’язані до апарату гемодіалізу, поки їм не випав шанс отримати нові нирки.

У рівненській Центральній міській лікарні помер пацієнт. Його родичі погодилися на донацію органів. Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) визначила пари донор-реципієнт і почались додаткові дослідження для підтвердження імунологічної сумісності. Після успішних аналізів почалась трансплантація.

Так одна людина посмертно дала шанс на життя трьох інших: двоє наших діток отримали по нирці, а 60-річна жінка завдяки медикам Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова — нове серце.

Пишаємося тим, що можемо проводити операції такого рівня в Україні. Трансплантації виконані державним коштом в рамках пілотного проєкту з фінансування трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

Хочемо вшанувати світлу пам’ять донора, який посмертно врятував трьох людей. Щира подяка та глибокі співчуття родині донора, які змогли ухвалити рішення про допомогу в момент своєї втрати. Дякуємо всім медикам та членам нашої команди за плідну працю, пишаємось вами!

Нашим пацієнтам бажаємо одужати й покинути Охматдит якнайшвидше. Адже наша мета, щоб кожна дитинка виходила з нашої лікарні здоровою!

Oleg Godik , Василь Недбала та всій вашій неймовірні команді шана та подяка за вашу роботу!