Лікарі Охматдиту діагностували та прооперували вроджену ваду розвитку дванадцятипалої кишки у дитини


Квітень 3 / 2024

Дівчинка поступила зі скаргами на хронічний біль у животі та тошноту, і потрапила на операційний стіл: лікарі Охматдиту діагностували та прооперували вроджену ваду розвитку дванадцятипалої кишки у дитини.

До НДСЛ «Охматдит» звернулись батьки дівчинки 16 років, яка все життя скаржилась на наявність болю в животі. Ще з раннього дитинства лікарі підозрювали наявність у дитини порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Довгий час вона приймала антисекреторну терапію, проте вона не дала бажаного результату, а біль повертався.

Занепокоєнні батьки вирішили за власною ініціативою зробити дитині компʼютерну томографію за місцем проживання, за результатами якої був запідозрений діагноз «дивертикул дванадцятипалої кишки».

Невдовзі дитина була госпіталізована в нашу лікарню для подальшого дообстеження та лікування. При поступленні лікарі призначили проведення ряду досліджень: ЕГДС, ЕРПГ та МРХПГ, які дозволили сформулювати діагноз «вроджена вада розвитку: кістозне подвоєння низхідної частини дванадцятипалої кишки. Перфорація подвоєння». Це рідкісний варіант вроджених вад розвитку: подвоєння шлунково-кишкового тракту.

Вже через 5 днів після поступлення, дитині було призначено хірургічне втручання. При ревізії органів черевної порожнини нашої пацієнтки відзначалась тканина за гепатодуоденальною звʼязкою, яка верхівкою своєю лежала до черевного стовбура аорти, а також були наявні запальні зміни тканин навколо за рахунок мікроперфорації.«Ми виділили та видалили імбібовану та запальну тканину. Далі інтраопераційно було проведено ЕГДС. Спеціалісти відділення ендоскопії підтвердили наявність кістозного подвоєння в низхідній частині дванадцятипалої кишки. Наша хірургічна бригада виконала дуоденотомію, прошивання вічка та контроль виділення жовчі», – зауважив Роман Жежера Roman Zhezhera, завідувач відділення ургентної хірургії.

Патологія потребувала складного оперативного доступу та якомога кращої візуалізації для хірургів, яку досягли за допомогою ретрактора, який, на запит наших лікарів, придбав Дитячий Благодійний Фонд “Good DoNations”. Таку ретракторну систему можна підлаштувати під будь-який доступ під час оперативних втручань. Крім того, вона менш травматична в порівнянні з іншими.

Операція пройшла успішно. Вже за два тижні післяопераційного періоду та реабілітації щасливу дитину виписали додому.

Величезна подяка всьому колективу лікарні, всім причетним спеціалістам за злагоджену командну роботу, результати якої ми бачимо в щасливих очах дітей та їх батьків. Окрім того, велике значення в лікуванні наших маленьких пацієнтів має найсучасніше обладнання, яке ми отримуємо завдяки державним організаціям, благодійним фондам та самовідданості небайдужих людей. З вашою допомогою діти України отримують медичну допомогу в повному обсязі та за всіма актуальними світовими стандартами.