Лікарня «Охматдит» отримала багатофункціональне обладнання, яке робить аналіз крові за 1 хвилину


Грудень 16 / 2022

Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» МОЗ України отримала від благодійного фонду «МХП – Громаді» три новітні аналізатори для швидкого визначення результатів аналізу крові. Обладнання використовуватимуть як у поліклініці для швидкого обстеження пацієнтів, так і на виїзних консультаціях на деокуповані території або в невеликі населені пункти без лікарень. 

«Протягом останніх 6 місяців ми провели 30 виїзних консультацій. Ціла група дитячих лікарів, від лора, офтальмолога, ортопеда до гінеколога й психолога, виїжджала в деокуповані міста Житомирської, Київської та Чернігівської областей. Нам вдалося оглянути понад 3 тисячі дітей. За результатами цього масштабного проєкту ми зрозуміли: щоб ефективніше надати допомогу, поставити діагноз чи призначити лікування, потрібне мобільне обладнання, за допомогою якого ми зможемо швидко робити й інтерпретовувати результати аналізів», — пояснює завідувачка педіатричного відділення КДП НДСЛ «Охматдит» Ольга Медведєва.

Тому медичний заклад звернувся за допомогою до благодійників – придбати три аналізатори (гематологічний, біохімічний та аналізатор електролітів). Загальна вартість усіх трьох становила понад 1,1 млн грн. 

«Ці потужні аналізатори дадуть змогу зробити кожен виїзд наших лікарів ефективнішим і результативнішим. Приміром, гематологічний аналізатор дає можливість провести розширений аналіз крові за 23 параметрами всього за 1 хвилину. Біохімічний аналізатор має продуктивність у понад 200 тестів за годину. Усе це дасть можливість провести повний огляд пацієнта в рекордно короткі терміни й вчасно призначити лікування, що для сільської місцевості чи деокупованих територій надзвичайно цінно», — додає Володимир Жовнір, генеральний директор «Охматдиту».

Лікарі вже планують наступні виїзди з новим обладнанням. Одним з населених пунктів, куди в майбутньому завітає мультидисциплінарна виїзна бригада буде й Ладижин Вінницької області. Влітку в місті з населенням у понад 20 тисяч мешканців проживало 2,5 тисячі внутрішньопереміщених осіб, з-поміж яких – майже 1000 – саме діти. 

«Сьогодні громадам важливо допомагати не лише їжею, одягом чи іншими матеріальними речами, але також потрібно зробити доступними якісні медичні послуги. Війна зруйнувала налагоджені ланцюги медичної допомоги, посилила тиск на опорні й обласні медзаклади. Людям складно їхати з інших міст лише для того, щоб пройти обстеження. Але це тільки відтерміновує хвороби. А якщо ми говоримо про дітей, то важливо вчасно виявити й зберегти їхнє здоров’я вже зараз. Адже саме з них формуватиметься наступне покоління, яке, по суті, будуватиме наше майбутнє», — наголошує Юрій Мельник, заступник голови правління компанії МХП, яка фінансово посприяла придбанню багатофункціонального обладнання.

Наразі виїзди мобільних бригад – чи не єдиний метод донесення передових медичних методик до сіл і невеликих містечок. А в сукупності з передовим обладнанням вони дадуть можливість надати якісну діагностику з рецептами, базуючись на підтверджених аналізах та професійних консультаціях.