Потрапила до лікарні в критичному стані: історія 5-річної Таї, яку врятували медики НДСЛ «Охматдит»


Вересень 5 / 2024

Маленька Тая в критичному стані була переведена до відділення інтенсивної терапії Охматдиту 2 січня цього року з іншої дитячої лікарні. Тут за життя дитини боролася мультидисциплінарна команда лікарів, яка зробила все можливе, аби дівчинка вижила та знову могла посміхатися.

Тая народилася з судинною мальформацією практично всієї правої кінцівки – це рідкісна вроджена вада розвитку дрібних і великих судин. Дитина поступила до нас, коли стан однієї з кінцівок став вкрай тяжким: набряк, некротично-виразкові зміни, шкіра набувала багряно-червоного, чорного та фіолетового кольорів. Через високу загрозу інфекції та розповсюдження некрозу нашими мікрохірургами разом з запрошеним судинним хірургом з Центру хірургії та трансплантології імені О. Шалімова було проведено невідкладне оперативне втручання.«Попри проведене оперативне втручання, стан дитини не покращився, зберігалася висока загроза для життя. Через те, що було багато тканин, які загинули. Також токсини потрапляли в кров – а це як отрута для всього організму. Тому, аби врятувати дівчинку, ми прийняли рішення ампутувати кінцівку», – розповідає Валерій Бовкун, завідувач відділення реконструктивно-пластичної мікрохірургії Охматдиту.

Проте інфекційний процес продовжував розповсюджуватися, емпірична антибактеріальна терапія не працювала. У подальшому проводилося декілька замін антибактеріальної терапії.«Виявилося, що причина була в бета-гемолітичному стрептокоці групи А, який викликав некротизуючий фасціїт. При некротизуючому фасціїті смертність у дорослих з сепсисом до 70%. Завдяки отриманим результатам бактеріологічного посіву, ми змогли відкоригувати антибактеріальну терапію. У відділенні інтенсивної терапії дитина отримувала лікування близько місяця. Стан дитини вдалось стабілізувати завдяки комплексній комбінованій інтенсивній терапії, використовувалось високотехнологічне обладнання та інтелектуальний ресурс мультидисциплінарної команди», – пояснює Наталія Карпенко, завідувачка відділення інтенсивної терапії НДСЛ «Охматдит».

Після стабілізації стану дитина була переведена у відділення пластично-реконструктивної мікрохірургії, де продовжила подальше лікування та реабілітацію.

Загалом 5-річна Тая перенесла 19 операцій менше, ніж за пів року: VAC-терапія, боротьба з інфекцією, пересадка шкіри, закриття ран тощо.

Навесні дівчинці встановили протез. Зараз дитина виписана, але продовжує приходити до нашої лікарні на заняття з фізичним терапевтом. Також вона обожнює малювати та піклуватися про домашніх улюбленців. У Таї їх вистачає – є 2 коти та 2 хом’яка. А ще дівчинка поділилася з нами своїм найбільшим бажанням: «Я так мрію навчитися швидко-швидко бігати на протезі без милиць, бо зараз я вмію тільки ходити».

Бажаємо Таї здоров’я, усмішок та здійснення всіх мрій!

Дякуємо всім спеціалістам Охматдиту, які вкотре роблять неможливі речі можливими, рятуючи життя маленьких українців. Цінуємо ваш професіоналізм та талант!