У 7 місяців вперше почав їсти: лікарі Охматдиту врятували дитину з роз’єднаним стравоходом


Березень 2 / 2023

У травні минулого року до відділення інтенсивної терапії новонароджених Охматдиту поступив хлопчик з Житомирської області, якому було всього кілька днів від народження. Ростіку встановили діагноз — атрезія стравоходу з проксимально-стравохідною норицею. Це вроджена аномалія розвитку, при якій стравохід представлений двома сліпими сегментами, а верхня його частина з’єднується з дихальними шляхами. Хлопчик не міг харчуватися та повноцінно дихати.

До лікарні хлопчик прибув на апараті ШВЛ.Хірурги відділення хірургії новонароджених Охматдиту терміново зробили немовляті операцію, спрямовану на роз’єднання верхньої частини стравоходу з дихальними шляхами і вивели гастростому – дитина почала самостійно дихати і отримала змогу отримувати харчування в шлунок.

Після операцій дитина понад місяць перебувала в лікарні та проходила важкий етап реабілітації. Наступні кілька тижнів він знаходився вдома, але все ще потребував кропіткого догляду з використанням особливої апаратури, яку опанували батьки.

Далі хлопчика чекала повторна госпіталізація та етапні операції, направлені на відновлення прохідності власного стравоходу. Саме тоді під час комп’ютерної томографії радіологи Охматдиту виявили у дитини ваду магістральних судин, через що медики звернулися до своїх колег з Центу дитячої кардіології та кардіохірургії. Було вирішено провести мініінвазивну операцію для розширення зон звуження магістральних судин.

Далі хірурги Охматдиту провели дитині ще 4 операції, спрямовані на відновлення власного стравоходу. «Це новітня для України й світу методика, названа на честь американського хірурга Джона Фокера. Це унікальна практика, коли накладаються шви на сегменти стравоходу, далі кінці швів виводяться назовні з створенням помірного натягу, що стимулює ріст власного стравоходу. Вперше таку операцію в Охматдиті провели у 2018 році»,— розповідає хірург відділення хірургії новонароджених Олег Янчук Oleg Yanchuk.

Після хірургічних втручань тривалий час у важкому стані дитина перебувала у реанімації ВАІТ з ЕКМО. Але 6 місяців тяжкого лікування отримали свій результат – лікарі відтворили власний стравохід. Вперше Ростік спробував їжу на смак у віці 7 місяців. Тепер завдяки спеціалістам Охматдиту дитина їде додому, де на нього чекають 8 братиків та сестричок.

Пишаємося медиками Охматдиту, які щодня рятують маленькі життя. У лікування хлопчика були залученні спеціалісти відділень інтенсивної терапії новонароджених, хірургії новонароджених, анестезіології та інтенсивної терапії з ЕКМО, Центру радіології, відділення гострої реабілітації, анестезіології, хірурги відділення ендосокопії, педіатри,масажисти, лабораторія.