Угода про співпрацю з реабілітаційним центром Sunnaas Rehabilitation Hospital, Норвегія


Березень 9 / 2020

5 березня 2020 року урочисто підписана угода про тісну кооперацію між норвезьким та українським медичними закладами. Наша продуктивна співпраця підтримується урядом Норвегії. Це партнерство означає ефективну реалізацію співробітництва в сфері фізичної реабілітації, покращення її за допомогою обміну досвідом та впровадження найсучасніших методик.

Ми раді повідомити, що відділення гострої реабілітації НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України та реабілітаційний центр Sunnaas Rehabilitation Hospital, Осло, Норвегія офіційно створили професійну колаборацію та продовжують плідну співпрацю у напрямку розвитку сучасної доказової реабілітаційної допомоги.

Перше знайомство з колегами з реабілітаційного центру Sunnaas відбулось у листопаді 2018 року завдяки МОЗ України, директору з питань співробітництва лікарні реабілітації «Sunnaas» Кірстен Сетер та адміністрації «ОХМАТДИТ». А в січні 2019 року відбулася перша поїздка мультидисциплінарної команди із завідувача нейрохірургії, завідувачки відділення реабілітації та фізичного терапевта до Осло.

З того часу почалась тісна взаємодія фахівців відділення гострої реабілітації НДСЛ «ОХМАТДИТ» та реабілітаційної центру Sunnaas. Через декілька місяців колеги з Осло завітали до нашої лікарні з метою навчання та просвітницької діяльності у напрямку сучасних методів реабілітаційного втручання. Процес обміну інформацією та досвідом триває, і наприкінці 2019 року мультидисциплінарна команда із завідувача відділенням гострих інтоксикацій, лікаря ФРМ та еготерапевта відділення гострої реабілітації відвідали реабілітаційний центр Sunnaas та Oslo University Hospital.

Отримані знання дали змогу запровадити категорійний профіль МКФ у практичну діяльність, проводити оцінювання згідно міжнародних шкал та надавати якісну реабілітаційну допомогу нашим маленьким пацієнтам.

Ми вдячні делегації, яка відвідала нашу лікарню 5 березня 2020 року:

  • Послу Королівства Норвегія в Україні пану Уле Т.Хорпестаду
  • Державному секретарю Міністерства охорони здоров’я Королівства Норвегія пані Анне Ґрете Ерландсен
  • Раднику з питань співпраці та розвитку Посольства Королівства Норвегія в Україні пану Петтеру Бауку
  • Координатору проекту Міністерства охорони здоров’я Королівства Норвегія пану Андресу Ламарку Тюссе
  • Старшому раднику Міністерства охорони здоров’я Королівства Норвегія пану Рагінхільду Ангеллу Холсту
  • Раднику Міністерства охорони здоров’я Королівства Норвегія пані Карін Оліне Краглунд,
  • Кірстен Сетер, директору з питань співробітництва лікарні реабілітації «Sunnaas», Королівство Норвегія
  • Анні-Катрін Крабі, представниці лікарні реабілітації Sunnaas, Королівство Норвегія

Ми дуже вдячні за можливість співпраці з реабілітаційним центром Sunnaas, Осло, Норвегія і сподіваємося на подальший якісний розвиток реабілітації в Україні.