В Охматдиті 12-денній дитині видалили величезну пухлину, що здавлювала легеню


Лютий 20 / 2024

Хлопчику поставили діагноз вродженої вади розвитку ще до народження: під час ультразвукового дослідження виявили кісту в правій половині грудної клітки.

Одразу після народження дитина була доставлена у відділення інтенсивного виходжування та ранньої реабілітації дітей із перинатальною патологією НДСЛ «Охматдит». А у віці 5 днів переведена до відділення інтенсивної терапії новонароджених.

Після проведення дообстеження на компʼютерній томографії підтвердили наявність масивного кістовидного утворення в правій половині грудної клітки розміром 36х47х62мм, яке щільно прилягає та сильно стискає праву легеню.

Невдовзі консиліумом лікарів було прийняте рішення про проведення оперативного втручання. Воно потребувало ретельної анестезіологічної та хірургічної підготовки дитини. Хлопчику на момент операції було 12 днів.

Хірургічне втручання проводилось в положенні дитини на лівому боці, що мало велике значення для забезпечення прохідності дихальних шляхів та адекватності дихання. Хірурги виконали бічну торакотомію. При ревізії було виявлено, що в праву плевральну порожнину вибухає кістозне утворення. Була виконана пункція, під час якої отримали 30 мл муцинозного вмісту. Утворення зменшилось в розмірі, стало більш еластичним, після чого його вдалось поетапно виділити з навколишніх тканин та видалити.

Вже через 9 днів після втручання та післяопераційного лікування на контрольному рентген-знімку відзначались значне покращення пневматизації обох легень, хлопчик був активним. А ще за кілька днів щаслива мама з дитиною були виписані з відділення хірургії новонароджених додому.

Дякуємо нашій неперевершеній команді спеціалістів численних відділень, що були залучені в лікуванні маленького пацієнта. Завдяки вам, вашим зусиллям, вашому професіоналізму ми бачимо так багато посмішок дітей та їх батьків.