В Охматдиті провели забір стовбурових клітин для пацієнта, що бореться з раком крові


Грудень 14 / 2023

В Українському реєстрі донорів кісткового мозку нині зареєстровано близько 11 тисяч людей. Кожен з них може стати рятівником для тих, хто страждає на захворювання крові.

Таким рятівним шансом для пацієнта, який бореться з раком крові, став молодий хлопець. Донор пройшов обстеження у відділені трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит». Забір стовбурових гемопоетичних клітин провели у Центрі служби крові.

«Я зареєструвався донором кісткового мозку цього літа на форумі крові від БФ „Солом’янські Котики“. Коли мені зателефонували з реєстру, був на роботі. Дуже здивувався, бо пройшло тільки кілька місяців, а я вже донор. Сама донація пройшла чудово, прекрасний колектив Охматдиту і колектив реєстру UBMDR. Вони зробили все, щоб донація пройшла успішно і максимально комфортно», – розповів хлопець.

Загалом це третій збіг в Україні, коли донор з вітчизняного реєстру пожертвував для когось свої клітини. Усі 3 донації відбувалися в Охматдиті. Адже наша лікарня – єдиний медзаклад в Україні, що акредитований реєстром на забір клітин.

Дякуємо таким рятівникам, лікарям та всім небайдужим, хто дає іншим шанс на життя.

Нагадаємо, що донорство є безкоштовним, добровільним та анонімним. Потенційними донорами кісткового мозку можуть стати українці віком від 18 до 35 років. Для цього необхідно зареєструватися в Українському реєстрі донорів кісткового мозку.