Відбувся щорічний Конгрес «Діти та війна. Сучасні виклики психологічної допомоги та реабілітації в період воєнного часу»


Травень 14 / 2024

До роботи Конгресу були залучені провідні спеціалісти та науковці з усієї України – психіатри, психологи, фізичні терапевти, педіатри, неврологи, кардіологи, лікарі сімейної медицини. Долучилися до події також колеги з різних громадських та благодійних організацій, фондів і державних структ.

Розпочали подію медичний директор НДСЛ «Охматдит» Сергій Чернишук та завідувачка Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги дітям НДСЛ «Охматдит» Олена Анопрієнко, наголосивши на актуальності теми доступної психологічної допомоги та реабілітації дітей. Привітальне слово також взяла голова Фундації «Фонд дитячої лікарні» Латвії Ліене Дамбіна Liene Dambiņa

Серед іноземних фахівців, що поділилися власним досвідом, – експерти з Латвії, Ізраїлю, США тощо.

На заході були висвітлені такі теми:- питання сучасного уявлення першої психологічної допомоги дітям з воєнною травмою, дітям переселенцям та тим, які перебували в окупації;- профілактики та лікування ПТСР;- ресурси психологічної інтервенції для роботи фахівців з психологічною воєнною травмою;- практики про причини і розвиток загальносоматичних захворювань та їх проявами в психології;- взаємозв’язок і взаємообтяження перебігу хвороб;- міждисциплінарний погляд фахівців на складні клінічні ситуації, особливості лікування, профілактики та реабілітації.

Долучитися до Конгресу можна було наживо або онлайн. Після закінчення гості отримали сертифікат про участь.

Мова доповідей: українська, англійська.

Запис Конгресу

Перша панель

Друга панель

Організатор: Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» МОЗ України. Конгрес проводився за підтримки Асоціації дитячих лікарень України.

Чудову локацію для проведення заходу надав Premier Palace Hotel!

Творчу атмосферу на події створила сучасна музика з етно мотивами камерного ансамблю бандуристів LiRa Bandura, які відвідували лікарню «Охматдит» та проводив музичну терапію для діток. Сьогодні вони прикрасили подію своїм вишуканим репертуаром українських та зарубіжних композиторів.

Щиро дякуємо учасникам Конгресу за вашу увагу до теми та готовність долучитися до пошуку рішень для допомоги дітям, які потребують нашої підтримки. Ваш внесок є кроком до створення кращого майбутнього для всіх дітей, які стикаються з наслідками війни.

Більше фото від фотографа Alena Novgorodtseva за посиланням: https://anmade.photo/disk/13-05-2024-congress_ohmadit-kq8gwj

Загальні фото: https://photos.app.goo.gl/rDNgKDtvST1XUNzA7