Як підготувати дитину до лікування у медичному закладі та що допоможе їй почуватися спокійніше


Квітень 9 / 2021

Цим у Школа Супергероїв поділилася наша завідувачка Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги НДСЛ «Охматдит» Олена Анопрієнко.

Здоров’я дитини є головною цінністю батьків і завжди знаходиться в центрі їх уваги! Часто відвідування лікаря стає стресом для дитини, бо вона вразлива і чутлива, боїться болю, медичних обстежень та маніпуляцій, зазвичай вона негативно відносяться к візиту до лікарів.

Сьогодні разом з кандидаткою психологічних наук та завідувачкою Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги дітям НДСЛ “Охматдит” Оленою Анопрієнко поговоримо, як підготувати дитину до лікування в стаціонарі та що допоможе їй почуватися спокійніше.

  1. Намагайтесь бути спокійними — дитина завжди відчуває хвилювання батьків та починає переживати сама.
  2. Ніколи не звинувачуйте себе або дитину, що вона захворіла. Інакше до почуття страху ви додасте ще й почуття провини.
  3. Не лякайте дитину уколами та лікарями: «Будеш погано себе поводити, прийде лікар та зробить тобі укол». Такий підхід формує у дитини негативне ставлення до лікування та страхи відвідування лікарів.
  4. З дітьми молодшого віку проведіть рольової гри в лікаря та лікарню. Полікуйте іграшкового медведика, або створіть образ лікаря-рятівника, прочитавши казку про лікаря, який завжди допоможе.
  5. А дітям старшого віку розкажіть, як буде проходити лікування, можливі ризики, що ви разом з лікарями зможете знайти відповіді на питання, які будуть виникати в процесі перебування в стаціонарі.
  6. Запевніть, що ви будете поруч, бо лікування в дитячому стаціонарі передбачає цілодобове перебування одного з батьків.
  7. Попередьте дитину про можливі болісні маніпуляції: «Тобі може бути боляче, але не довго. І я буду поруч із тобою».
  8. Скажіть дитині, що у лікарні крім лікування створені умови навчання та є можливість займатись улюбленими справами: читати книжки, малювати, переглядати улюблені фільми, мультфільми, спілкуватись з однолітками онлайн.

Якщо у вашої дитини вже був негативний досвід взаємодії з лікарем і кожен візит до лікарні супроводжується сльозами, істериками, страхами і ви відчуваєте, що не можете допомогти, зверніться по допомогу до психолога.Відчуваючи вашу підтримку, дитина зможе знайти у собі Суперсили на боротьбу з недугом